Witamy w organza-imprezy.pl

Kompleksowa Organizacja Wesel, Imprez Integracyjnych i Okolicznościowych

Aktualności

Jak poczuć wiosnę? 10 POMYSŁÓW i PORAD

Wiosnę już czuć dookoła. Słońce, które sprawia, że więcej nam się chce, daje siłę do działania. Przekierowuje myślenie na zupełnie inne tory. Wystarczy tylko w odpowiednią stronę skierować solary i kumulować energię.

 

Nie jest ważne, czy mieszkasz w domu, willi czy kawalerce. Drobne elementy dekoracji wystarczą, abyś poczuł się wyjątkowo w swoim własnym gniazdku. A zmieniając niektóre nawyki poczujesz się jak na wakacjach.

 

1. Kwiaty

 

Są piękne, za nieduże pieniądze przyozdobią nasz dom. Rozstaw je w różnych kątach mieszkania i koniecznie w centralnym miejscu – np. na stole. Kupuj tylko te świeże, najlepiej na ryneczku, zaprzyjaźnionych kwiaciarni, wówczas będziesz miał pewność, że będą długo stały i co ważne – niesamowicie pachniały wiosną.
 

2. Domowa herbatka

 

Dni są coraz cieplejsze, a poranki piękne. Nie siedź przed telewizorem popijając poranną kawę. Masz ogród, werandę a może balkon? Dzięki słońcu, świeżemu powietrzu poczujesz tak dużą dawkę energii, która dostarczy Ci siły na cały dzień. Warto takie herbaciane lub kawowe poranki urządzać w poniedziałki, kiedy jesteśmy przygnębieni rozpoczynającym się tygodniem pełnym obowiązków. 

3.Świeżo odmalowane ściany

 

Po zimie warto pomyśleć o odmalowaniu naszego otoczenia na jakiś ładny, dodający energii kolor. Jeżeli wystarczy Ci farby, pomyśl o odnowieniu niektórych mebli. Czasem wystarczy kilka ruchów pędzlem, aby nadać nowy wymiar staremu, zakurzonemu meblowi.
 

4.Otwórz okno

 

Nie ma nic lepszego niż powiew świeżego powietrza. Postaw przy uchylonym oknie jakiś miły, wiosenny zapach a jego woń będzie wyczuwalna w całym domu.


 

 

5.Drobne elementy dekoracyjne

 

Nieraz z niepozornie wyglądającego przedmiotu da się wyczarować prawdziwe dzieło. A co ważne – będziesz miał satysfakcję, że to Ty jesteś jego autorem.


 

6.Wraz z zimą wygoń bałagan z Twojego domu

 

Wiosna daje motywację do wszystkiego, również do tego, aby wprowadzić ład i porządek do swojego domu. Wyrzuć to, co jest nieprzydatne, do czego nie masz szczególnego sentymentu. Mamy problem z gromadzeniem wielu niepotrzebnych przedmiotów, które dezorganizują nasze codzienne funkcjonowanie. Pomyśl o karteczkach, które pomogą Ci w codziennej segregacji.

 


7.Otul się wiosną

 

Nawet w nocy nie warto rezygnować z wiosennego klimatu. Pomyśl o ładnej, kolorowej pościeli, wesołych poduszkach. Możesz je skropić kilkoma kroplami aromatycznego olejku, dzięki któremu rano będziesz wypoczęty i radosny.


 

8.Ćwicz

 

Lato tuż tuż, zadbaj o swój organizm. Już po 5 minutach treningu włączają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Skacz, biegaj, tańcz – to nic nie kosztuje, a poprawa nastroju i co ważne – wyglądu - gwarantowane.

 

9.Pij soki

 

    Kiedy mamy tak łatwy dostęp do świeżych warzyw i owoców, pomyśl o piciu soków. Na rynku mamy ogromny wybór wyciskarek, mikserów i blenderów. Warto do naszych soków dołączyć cenne składniki, które dostarcza nam szpinak, jarmuż czy młody  jęczmień. Warzywa i owoce zawierają dużo błonnika, który ma właściwości oczyszczające, obniża cholesterol oraz zmniejsza uczucie głodu. W świeżych sokach znajdziemy m.in. minerały, witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe, białka, węglowodany i wiele innych cennych związków.

 10.Ubieraj się kolorowo

 

Niebieski daje wrażenie spokoju i harmonii, a fiolet dostojeństwa. Czerń oczywiście optycznie wyszczupla i dodaje elegancji. Skąd jednak to wszystko wiemy? Po prostu już w starożytności ludzie czuli, że można wykorzystać moc barw, więc je rozszyfrowywali, a potem z tego wszystkiego tworzyła się kolorystyczna symbolika. Baw się kolorami. To nie tylko dodaje energii ale również będziesz się czuć modnie.Opr. Agnieszka Michalska, Konsultantka Ślubna i Event Animator

Szybki kontakt


O nas

o nasFirmę Organza tworzą młodzi, kreatywni ludzie, którzy każdego dnia przemieniają marzenia w rzeczywistość.

::więcej